Tanévkezdésre

A nyári „szünet” számunkra azt jelenti, hogy folyamatosan készülnünk kell a következő tanévre. Az optikus képzésben, valamint a fogtechnikus képzésben is az elsődleges kérdés: ki mit tanul, hogyan megy az elméleti és a gyakorlati oktatás, valamint milyen lesz majd a vizsgáztatás.

Ennek első lépése volt az úgynevezett „szakmafüzet” az MKIK kiadásában, amelyben leírásra került, hogy aki jelentkezik optikai termékkészítő, optikus vagy fogtechnikus szakmára, milyen tantárgyakkal fog találkozni, milyen készségekre van szüksége, milyen végzettséget kap majd, és mit csinálhat (lásd a mellékelt fotón, az optikai termékkészítőké a Magyar Közlönyben már meg is jelent!) kikerülve a munkaerőpiacra. A „szakmafüzet” online változatának véglegesítését végezzük el. Ebben a kettős mércés EU kontra magyar jogszabályos világban nem könnyű feladat – főleg az optikus szakmában - valós jövőképet mutatni a fiataloknak. Folyamatosan egyeztetünk az optikus iskolával – hiszen Szodorai Margit szerencsénkre aktívan részt vesz a kamarai csapatunk (MKIK/ÁKT) munkájában – a felmerülő kérdésekről és feladatokról.

Ilyen következő feladatunk a „szakmai értelmező kéziszótár” összeállítása, melyben a szakmai kompetenciák és az ehhez kapcsolódó jogszabályokat kell a minisztérium és a kamara közös munkájával összeállítanunk. Szükséges ez nemcsak az optikus szakma hazai képviselőinek, hanem többek közt azért is, mert csak így tudunk majd beilleszkedni az EU-s szakmai információs rendszerbe. Ez azt jelenti, hogy egy egységes szakmai megnevezést és ezek értelmezését tartalmazó anyagot kell elkészítenünk.

Remélve, hogy mindenkinek jól telt a nyár, kívánunk jó forgalmat sok-sok elégedett vevőt!

MKIK/ÁKT
Optikus szekció